پارچه های مناسب برای فصل بهار و تابستان

پارچه های مناسب برای فصل بهار و تابستان

در مقاله امروز می‌خواهیم به پارچه مناسب برای انواع فصل‌ها بپردازیم. فصل‌های زمستان و تابستان که می‌آید اولین چیزی که به ذهن می رسد واقعا این است که چه جنس لباسی برای پوشیدن در این فصول مناسب است.

مثلا پارچه‌هایی از جنس ویسکوز بسیار نرم و لطیف و نازک هستند، و اکثر افراد تصور می‌کنند این پارچه‌ها بسیار مناسب برای تابستان هستند، در صورتی که پارچه‌های ویسکوز به دلیل آنکه عرق را درخود نگه می‌دارند اصلا مناسب برای تابستان نخواهند بود.

لباس‌های نخی و پنبه‌ای:

این جنس لباس یکی از پرطرفدارترین پارچه‌ها و بهترین انتخاب در فصل تابستان است. لباس‌هایی از این جنس به دلیل خاصیت قابل تنفس بودن پارچه‌اش که قابلیت رد و بدل کردن هوا را دارد، مانع از ایجاد عرق روی سطح پوست شده و بهترین پارچه‌ای است که هوای گرم را بین پوست بدن و لباس نگه نمی‌دارد. از طرفی نرم و لطیف بودن آن به خاطر ظرافت به کار رفته در پارچه احساس راحتی و سبکی ویژه‌ای به شما می‌بخشد. تنها عیب این جنس لباس‌ها این است که معمولاً دوام کمی در برابر استفاده مداوم و شست وشو دارد و شکل ظاهری آن خیلی زود تغییر می‌کند. با این حال بهترین انتخاب برای لذت بردن از تابستان و هوای آن همین جنس لباس‌هاست.

لباس‌های کتان:

این جنس پارچه هم که هواداران زیادی به ویژه در بین آقایان دارد به دلیل نگه نداشتن گرما میان پوست بدن و خود یکی از گزینه‌های اصلی پوشش در فصل خوش بهار است. شاید کمتر شنیده باشید، اما لباس‌هایی از جنس کتان مرغوب بدن شما را تازه و خنک نگه می‌دارد. پس برای رفتن به محل کار یا مهمانی حتما پوشیدن کت‌های کتان و بهاری را تجربه کنید. خانم‌ها هم می‌توانند با شلوار و مانتوهایی از این جنس و با رنگ روشن پوشش خود را بهاری کنند. البته با درنظر گرفتن این نکته که این لباس‌ها براحتی چروک می‌شود . اما در برابر همه ویژگی‌های مثبت و راحتی این جنس لباس، می‌شود از تنها ایراد آن چشم‌پوشی کرد.

انصراف از نظر
نظرات
08/04/1400 11:49 ب.ظ
بسیار عالی
دسته بندی ها
آرشیو اخبار و مقالات